Tūrisma inovācijas pasaulē

Ievietots sadaļā: Par visu | 0

lellu salaPastaigu taka “Runway” Anīkščos, Lietuvā

Taka ir 300 metrus gara un atrodas 21 metra augstumā. Takas komplekss ietver arī 36 metrus augstu skatu torni, kas ir aprīkots ar liftu, tādēļ ir piemērots dažādu vecumu un fizisko spēju cilvēku grupām. Pati Anīkšči pilsēta ir kūrortpilsēta, kas atrodas apmēram 60 km attālumā no Paņevežas, braucot Viļņas virzienā. Taka ir unikāla ar savu dažādību un universalitāti, un atrodas pastaigu parkā. Piemēram, viena no takām ir tilts, kas savieno koku galotnes priežu mežā. Takas sākums ir meklējams pie Puntukas akmens, bet tās beigas – kaut kur koku galotnēs.

Tropisko salu brīvdienu kūrorts “Aerium” Berlīnē

Viens no pasaules iespaidīgākajiem brīvdienu kūrortiem meklējams Berlīnes pievārtē tikai 35 minūšu attālumā no Šonefeldes lidostas, blakus Brandas ciemam. Kūrorta unikalitāte slēpjas faktā, ka tas ierīkots bijušajā padomju armijas lidlaukā. Kūrorta galvenā iezīme ir milzīgs ūdens atrakciju parks, kas atrodas ne vien dabas ielokā, kas ir skaists un neskarts, bet ir iekļauts arī UNESCO aizsargāto teritoriju sarakstā. Kūrorts, kas tiek dēvēta par tropisko oāzi, ir atvērts visu cauru diennakti un gadu, piedāvājot tādas atrakcijas kā, piemēram, atpūtu smilšu pludmalēs, ūdenskritumus, palmas, pirts, nakšņošanu teltīs, bārus, kafejnīcas, salsas dejas kursus, akrobātu priekšnesumus, iepirkšanās vietas u.c. izklaides un atpūtas vietas. Kūrorta angārs ir 107 metrus augsts, 360 metrus garš un 210 metrus plats. Kūrorta pastāvīgā gaisa temperatūra ir plus 25 līdz 28 grādi, bet 7000 kvadrātmetru viļņojas silts tropisko jūru ūdens.

Leļļu sala Mehiko

Šī sala tiek uzskatīta ne vien par burvestību pilnu, bet arī par vienu no spocīgākajiem apskates objektiem pasaulē. Salā pabijušie atzīst, ka pat saulainas dienas laikā atrasties salā ir biedējoši un satraucoši, jo it visur, kur paveries slēpjas baisas lelles vai to detaļas, piemēram, galvas, rokas vai kājas. Sala atrodas Mehiko, kas ir Meksikas galvaspilsēta, dienvidu kanālos – Hočimilko. Salai ir skumja vēsture, un tā nekad nebija plānota kā tūrisma objekts, tomēr viss mainījās, un tagad biedējošā Leļļu sala jeb “Isla de las Munecas” pastāvīgi piesaista tūkstošiem interesentu no visas pasaules. Salai ir sava leģenda, kas saistīta ar nabaga meitenes dvēseli, kas pāragri mirusi noslīkstot. Nelaime notikusi 20. gadsimta 40. gados un, kā vēsta leģenda, lelles glabājos noslīkušās meitenes garu. Kā stāsta acu liecinieki, lelles esot diezgan dzīvelīgas, proti, šad tad kustinot galvas vai rokas, atverot acis, kā arī sačukstoties. Pirmā lelle, kas nonākusi uz salas, bijusi noslīkušās meitenītes lelle, kuru, peldot kanālā, atradis salas uzraugs Dons Hulians Santana Babera neilgi pēc nelaimes gadījuma un pakāris to kokā, izrādot aizgājējai cieņu. Meitenes gars sācis uzraugu vajāt, un, lai kaut kādā veidā atpirktos, uzraugs sācis kokos kārt arī citas lelles. Tā sala lēni tikusi apdzīvota arī ar citām lellēm. Pēc gadiem arī salas uzraugs esot atrasts noslīcis turpat, kur meitenīte, padarot salas leģendu vēl spocīgāku.