Tūrisma inovācijas Latvijā

Ievietots sadaļā: Par visu | 0

gaujas tramvajs

Modernā pūra lāde

Latviešu uzņēmums “Dd studio” izveidojis pastāvīgu digitālo ekspozīciju, kas apskatāma Balvu novada muzejā. Ekspozīcija veltīta unikālajam Ziemeļlatgales nemateriālajam kultūras mantojumam, kas ietver etnogrāfiju, tradicionālo dziedāšanu, stāstniecību, seno amatu prasmes, kā arī citus Ziemeļlatgales kultūras stūrakmeņus. Šī izstāde šogad ir atzīta par modernāko izstādi Latvijā. Izstāde izkārtota piecās muzeja ekspozīcijas zālēs un tajā mūsdienīgos izteiksmes veidos, izmantojot dažādus multimedijus un inovatīvās tehnoloģijas, tiek atspoguļota Ziemeļlatgales tradicionālā mūzika, folklora, paražas, psalmi, Maija dziedājumi, cilvēku prasmes, kā arī citas vērtības. Izstādes elementi tiek eksponēti, izmantojot tādus modernus mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus un tehnoloģijas kā, piemēram, video projekcijas, novatoriski grafiskie dizaini, kā arī skārienjūtīgo ekrānu programmas. Ekspozīcijas mērķis ir interaktīvā un atraktīvā veidā iepazīstināt interesentus ar vēsturisko un kultūras mantojumu, piesaistot un ieinteresējot dažādu vecumu mērķgrupas, tādējādi nodrošinot mantojuma saglabāšanu un tālāknodošanu.

Gaujas tramvajs

Jau ceturto sezonu pēc kārtas Valmierā kursē pirmais Gaujas tramvajs Latvijā, kas peld pa Valmieras ainaviskajām un vēsturiskajām vietām, peldot pa Gauju. Sezonas laikā tramvajs ikdienas noteiktā laikā piestāj pilsētas piestātnē, lai uzņemtu un izvizinātu pa Gauju gan valmieriešus, gan tās viesus. Gaujas tramvajs ir ar motoru aprīkots peldlīdzeklis izklaides un ekskursiju braucieniem pa Gauju, kas būvēts aktīvās atpūtas organizācijas “Eži” rūpniecībā. Tramvaja mājvieta un vienīgā sākuma un gala pietura ir laivu piestātne, kas atrodas Valmieras vecpilsētā. Gaujas tramvajs kursē Kazu krāču un Dzelzs tilta robežās. Gaujas tramvaju vada “Gaujas tramvaja” vadītājs – gids, kas brauciena laikā stāsta interesantus, vēsturiskus stāstus un teikas par Valmieru. Gaujas tramvajs var uzņemt līdz pat 30 pasažieriem.

Baskāju taka

Baskāju taka ir 2,7 km gara taka Gaujas stāvo krastu Sajūtu parkā, kas veidota no dažādiem dabas elementiem, piemēram, oļiem, VSŠ stikla lodītēm, egļu un priežu čiekuriem, smiltīm, keramzīta gabaliņiem, mizu mulčas, kastaņiem, kā arī citiem materiāliem, lai sajūtas, ejot pa taku ar basām kājām, būtu pēc iespējas kontrastainākas. Pēc garās pastaigas ikvienam ir iespēja palutināt savas pēdas kāju vanniņās, kurās pievienotas sezonai atbilstošas piedevas (piemēram, pumpuri, ziedi, lapas, ogas), un atveldzēties vai, gluži pretēji, sasildīties ar kādu dzērienu. Sajūtu parku drīzumā papildinās “Taka kokos”, kas būs augstā sajūtu taka – universāla, piemērota dažāda vecuma un fizisko spēju cilvēkiem, dabīga, vizuāli pievilcīga, aprīkota ar vienkāršiem aktivitāšu elementiem. Taka būs paredzēta mierīgai pastaigai, vērošanai, kā arī izzināšanai.

attels no http://www.ezi.lv/