Rīga – 5. labākais Eiropas tūrisma galamērķis

Ievietots sadaļā: Par visu | 0

Kad mēs plānojam ceļojumu vai atvaļinājumu, mēs visbiežāk domājam par došanos uz ārzemēm, vai, piemēram, atpūtu pie jūras, jo šīs ir šķietami labākās vietas, kur atpūsties un izbaudīt savu atvaļinājumu. Bet vai zināji, ka mūsu pašu galvaspilsēta Rīga ir atzīta par piekto labāko Eiropas labāko tūrisma galamērķi?
2015. gada sākumā aizsākās balsojums par to, kuras pilsētās ir labākie Eiropas tūrisma galamērķi. Šīs konkurss norisinājās līdz 10. februārim un Rīga sacentās ar tādām pilsētām kā, piemēram, Malta, Atēnas, Vīne, Milāna un Zagreba, taču gala beigās Rīga kļuva par 5. labāko Eiropas tūrisma galamērķi. Mūsu galvaspilsētu apsteidza tikai Bordo, Lisabona, Atēnas un Valleta.

Balsojuma beigās Rīga bija ieguvusi 15,627 balsis, kas ir milzīgs skaitlis, īpaši ņemot vērā, ka šī bija pirmā reize, kad Rīga vispār piedalījās šajā konkursā. Balsojums norisinājās trīs nedēļas un tā laikā par savām mīļākajām Eiropas pilsētām nobalsoja vairāk nekā 244 tūkstoši cilvēku no 113 dažādām valstīm, kas šim konkursam, kuru jau kuru gadu organizē e-tūrisma platforma ar nosaukumu europeanbestdestinations.com, bija rekordliela aktivitāte.

Balsotāji, kuri balsoja par mūsu pašu Rīgu minēja, ka Rīga ir ne tikai skaista, bet arī ļoti romantiska galvaspilsēta. Kā labākās Rīgas īpašības cilvēki minēja tās apbrīnojamo arhitektūru, kā arī to, ka Rīgā ne tikai ir iespējams labi pavadīt laiku, izklaidējoties, bet tajā ir iespējams arī lieliski relaksēties, kas ir lieliski, jo šādi slavinājumi nozīmē, ka cilvēki tagad zinās, ka Rīgā ir pieejams viss, ko vien sirds kāro no skaļiem klubiem, līdz SPA un zaļiem parkiem.

Šis balsojums varētu nozīmēt, ka arvien pieaugs cilvēku skaits, kas apmeklēs Rīgu, un, iespējams, arī paši latvieši biežāk sāks izvēlēties Rīgu kā vietu, kurā pavadīt savu atpūtu vai atvaļinājumu, jo patiesi Rīgā ir pieejams viss, bet jo īpaši tā ir lielisks tūrisma galamērķis, jo bez lieliskās arhitektūras, Rīgā ir daudz dažādi un interesanti muzeji, apskates objekti, pieminekļi un citas tūristiem interesējošas vietas.