Latvijas tūrisma nozare

Ievietots sadaļā: Par visu | 0

Tūrisms ir daudzu valstu viena no galvenajām nozarēm, kura tām ienes milzīgus ienākumus, un līdz ko šī nozare samazinās, tā tas ir jūtams un atspoguļojas šo valstu finansiālajā situācijā. Un, lai gan Latvijā tūrisma industrija nav tik liela un nozīmīga, lai ievērojami iedragātu Latvijas finansiālo situāciju, domāju, ka ir vērts tik un tā ieskatīties Latvijas tūrisma nozarē un tās statistikā, lai sapratu, kāda tad ir Latvijas tūrisma nozares situācija.

Pirmais, ko noteikti ir vērts apskatīt saistībā ar Latvijas tūrisma nozari ir to, cik aptuveni pašreiz Latvijā ir viesnīcas un viesnīcām pielīdzinātas mītnes vietas. Pagājušā gada, tas ir, 2014. gada beigās Latvijā bija 544 šādas mītņu vietas. Šajās mītnes vietās pavisam bija pieejamas 33 459 gultas vietas, kas tikai parāda, ka Latvija ir gatava uzņemt lielu skaitu tūristu un to labprāt arī darītu.

Vēl viens nozīmīgs rādītājs, kurš vistiešāk atspoguļo Latvijas tūrisma industrijas stāvokli, ir arī tas, cik pavisam personas tika apkalpotas 2014. gadā šajās dažādās tūristu mītnes vietās. Valsts centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka pagājušā gadā tika pavisam kopā apkalpotas 2 098 381 persona, no kurām nedaudz mazāk kā puse – 1 431 038 personas – bija tieši ārvalstu viesi. Šāds cipars tikai liecina, ka arī ārvalstu tūristi ir iecienījuši Latviju kā tūrisma galamērķi. Visbiežāk Latvijā uzturas viesi no Krievijas, kam seko viesi no Vācijas, tad viesi no mūsu kaimiņvalstīm – Igaunijas un Lietuvas ar gandrīz identisku skaitu, un tikai tad ir tūristi no Somijas, Norvēģijas un tad Zviedrijas.

Skatoties pēc pašiem jaunākajiem datiem, jau līdz 2015. gada aprīlim Latvijas viesnīcas un tām līdzīgās mītnes vietas ir apkalpojušas 149 849 personas, kas, manuprāt, priekš ziemas un agra pavasara mēnešiem ir lielisks skaits un šī skaita augošā tendence parāda, ka arī šogad Latvijas viesnīcām un mītnes vietām būs bijis rekordliels apmeklētāju skaits, no kura, cerams, arvien lielāka daļa būs tieši ārzemju tūristi, kuri vēlas iepazīt mūsu mazo bet skaisto zemi.