Ko nevajadzētu aizmirst dodoties ceļojumā?

Ievietots sadaļā: Par visu | 0

travel_suitcase-wallpaper-1024x768Kurš gan nav saskāries ar problēmu, ka gribas paņemt līdzi tik daudz lietu, bet vietas somā tām visām nepietiek. Jāatzīst, tā vienmēr ir bijusi viena no aktuālākajām problēmām, kad soma ir tik liela, cik ir, bet līdzi jāpaņem tik daudz lietu. It īpaši šī problēma ir izjūtama gadījumos, kad ceļošana paredzēta ar lidmašīnu, kurā bagāžas maksimālais svars ir stingri noteikts. Tiesa, ļoti bieži šī problēma slēpjas apstāklī, ka cilvēks ceļojumā grib paņemt pārāk daudz lietu, kas patiesībā tam nemaz nav nepieciešamas, jo liela daļa no tām lietām, kas nereti tiek ņemtas līdzi ceļojumā, ir pieejama ceļojuma galamērķī vai jebkurā ceļošanas pieturvietā, it īpaši mūsdienās. Kas ir šīs lietas, kas pieejamas teju ikvienā ceļojuma galamērķī vai pieturvietā?

Tualetes piederumi

Daudzos ceļojumu galamērķos higiēnas preces jeb tualetes piederumi, piemēram, tualetes papīrs, dvieļi, šampūni un ziepes ir pieejami un par tiem nav papildus jāmaksā, piemēram, izmantojot viesnīcas pakalpojumus. Dodoties uz vietām, kurās šīs lietas nav pieejamas, neņemiet līdzi lielā izmēra šampūnus, kondicionierus un dušas želejas, kā arī citus tāda tipa līdzekļus, bet gan nopērciet speciālos ceļošanas trauciņus un pudelītes, kuriem ir pieejami dažādi izmēri un kuros var iepildīt tik daudz higiēnas līdzekļu, cik nepieciešams.

Brīvdienu lasāmviela

Pat viegla un neliela formāta grāmatas var būtiski palielināt somas svaru, par romānu sējumiem un vairākām grāmatām pat nerunājot. Ja jums tomēr ir tik ļoti nepārvarama vēlme ceļojuma laikā pa brīviem brīžiem palasīt savu grāmatu, ieteicams ņemt līdzi tikai vienu vai ideālā gadījumā iegādāties e-grāmatu lasītāju, kurā iespējams ievietot vairākas grāmatas, tajā pašā laikā nepalielinot ne somas apjomu, ne svaru.

Ēdiens no mājām

Šķiet, mūsdienās reti kur nav iespējams atrast kādu ēstuvi vai kafejnīcu, kurā remdēt izsalkumu vai slāpes, vai, gluži pretēji, sasildīties, iedzerot kādu siltu dzērienu. Ēdiens ne vien aizņems somā lieku vietu, bet arī pastāv risks tam ceļojuma laikā sabojāties. Jāatceras, ka jūs tomēr dodaties ceļojumā, kas ir īstais laiks, lai nobaudītu citu valstu vai reģionu piedāvāto ēdienu un gūtu jaunus iespaidus un emocijas.

Vērtīgas lietas

Pārmērīgi dārgas vai jums nozīmīgas lietas, piemēram, datorus, planšetdatorus, gredzenus vai ķēdītes neņemiet līdzi ceļojumā, pretējā gadījumā jums būs pastāvīgi jāuztraucas, lai kādu no šīm lietām nepazaudētu vai kāds nenozagtu. Kam gan ceļojuma laikā vajadzīgs lieks stress?

Ceļvežu grāmatas

Ideālā variantā ceļvežus ieteicams iegūt digitālā formātā, piemēram, e-grāmatu lasītājā, viedtālrunī vai planšetdatorā, bet, ja tādas iespējas nav vai ir vēlme pēc īsta papīra ceļveža, izkopējiet no grāmatas tikai to informāciju, kas attiecas uz konkrēto ceļojuma galamērķi.

Lieks apģērbs

Ņemiet līdzi tikai pašus nepieciešamākos apģērba gabalus, nevis, piemēram, 5 džinsus katri ceļojuma dienai. Ieteicams pieturēties arī pie pārbaudītām vērtībām, proti, neeksperimentēt un neņemt līdzi jaunus apģērbus vai, vēl ļaunāk, apavus, kas vēl nav iemēģināti, ievalkāti un, iespējams, neder, spiež vai grauž. Nav jābaidās ņemt līdzi sen iemīļotus apģērbus, jo ārzemēs diezin vai kāds zinās, ka jūs, piemēram, šos džinsus esat uzvilcis jau 150 reizi.