Kas ir ērtāk, koferis vai ceļojuma soma?

Ievietots sadaļā: Par visu | 0

Liels daudzums cilvēku mīl iepazīt kaut ko jaunu, gūt svaigus iespaidus, tātad arī ceļot. Ceļojuma soma vai koferis ir neatņemama ceļojuma sastāvdaļa.

Stiprs auduma maiss, soma pār plecu, pīta tarba un finiera čemodāns – tas viss jau ir sena pagātne. Mūsdienās tirgo ļoti daudz un dažādu, interesantu, ērtu ceļa somu, koferu, tāpēc kādreiz ir ļoti grūti izdarīt pareizo izvēli.

Ceļojuma koferis uz riteņiem.

Koferis no somas parasti atšķiras ar cieto karkasu (kādreiz tam ir arī stingras sienas) un paceļamu kofera virspusi. Ceļojuma somai uz riteņiem arī var būt cieta karkasa konstrukcija, bet atveras tā virspusē.

Tādu modeļu priekšrocības ir acīm redzamas, pateicoties cietajam karkasam, trauslas lietas tajos nelūst un neplīst, bet pats galvenais, tā pārvietojas uz riteņiem. Galvenā ceļojumu koferu priekšrocība ir tā, ka ceļotājam smagie priekšmeti nav jānes.

Trūkumi arī ir acīm redzami – tādu ceļojuma koferi nevar salocīt un nolikt stūrītī. Tas pieprasa speciālu vietu uzglabāšanai arī tad, kad netiek lietots.

Kā izvēlēties somu un koferi uz riteņiem?

Izvēloties ceļojuma koferi, atcerieties, tam ir jābūt trim rokturiem: viens ir izbīdāms un divi, nelieli auduma rokturi, kuri ir paredzēti čemodāna nešanai pa kāpnēm vai pāri šķēršļiem, kuri ir pagadījušies uz ceļa.

Ja ir tikai izbīdāmais rokturis – tad modelis nav no tiem drošākajiem. Auduma rokturiem ir jābūt stigri piestiprinātiem vai nošūtiem ar kaprona diegiem. Ceļojuma koferi vai somas ir diezgan ietilpīgi un tas nozīmē, ka ceļojuma laikā tās būs smagas, tāpēc to pārvietošanai ir jābūt drošai.

Pievērsiet uzmanību ritentiņu lielumam. Labāk, ja katrs čemodāna ritentiņš ir piestiprināts atsevišķi un griežas uz visām pusēm. Ritentiņiem ir jābūt no dzelzs. Vienalga, lai arī ko jums stāstītu par plastmasu, piemēram, ka tā ir vieglāka, dzelzs vienalga ir drošāka un tas ir vērā ņemams arguments. Ja pilns čemodāns sver aptuveni 40 kg, tad ticiet man, nu ne pavisam nav svarīgi, cik sver ritentiņi – 500 gr vai 800gr. Galvenais, lai tie nepārplīst.

Sportiska tipa ceļojums soma.

Izturīgas, ietilpīgas somas no mīkstiem audumiem agrāk izmantoja sportisti, dodoties uz visdažādākajām sacensībām. Pakāpeniski tādas somas kļuva populāras arī ceļotāju vidū.

Neapstrīdama, tādu somu priekšrocība ir vieglums un spēja mainīt formu, atkarībā no tā, kas tur tiek ievietots.

Uzglabāt tādu somu mājās arī ir ērti – tās var salocīt. Salocītas tās var uzglabāt skapī, antresolos, vienalga kur, tās aizņem ļoti maz vietas. Ja, jūs no brauciena mājās cerat atgriezties ar neskaitāmu suvenīru daudzumu, tad bez problēmām varat paņemt līdzi tādu papildus, mīkstu somu, kuru varat ievietot jebkurā citā somā.

Ceļojuma sporta somu trūkums: tās visu laiku ir jānēsā rokās, nav iespējams tās pārvietot velkot uz ritentiņiem pa zemi. Kādreiz, tās nav ērti lietot lietus laikā, tāpēc, ka slapjā laikā tās nevar nolikt uz zemes nenosmērējot. Der arī atcerēties, ka sporta tipa ceļojuma soma neder darījuma braucieniem.

Kā izvēlēties sporta tipa ceļojuma somu?

Pats galvenais kritērijs izvēloties sporta somu ceļojumiem ir – tās izturība. Audumam ir jābūt ūdens necaurlaidīgam un ļoti izturīgam. Vēl, daudz svarīgāki, ir somas rokturi. Rokturiem ir jābūt no blīva, sintētiska auduma, kuri aptver visu somu, nevis noteiktās vietās piešūti auduma gabali. Tieši šajās vietās, rokturi arī noplīst un bieži vien visnepiemērotākajā brīdī.

Tādas somas vienmēr aiztaisās ar rāvējslēdzēju, tāpēc tā kvalitātei arī ir jāpievērš pienācīga uzmanība.

Mugursoma.

Mugursoma jau sen ir pārstājusi būt par tipisku tūrista, kurš ceļo pa neizbrienamiem brikšņiem, sastāvdaļu.

Mūsdienu mugursomas ir izgatavotas no visdažādākajiem materiāliem, visdažādākajos stilos un ir ļoti pieprasītas jauniešu vidū. Tās nav pārāk lielas, bieži vien vidēja izmēra un to galvenā priekšrocība – brīvas rokas.

Ceļojuma somu izmēri.

Ceļojuma somas izmēru izvēlas ņemot vērā ceļojuma raksturu. Ja jūs plānojat īslaicīgu, darījuma braucienu, tad jums būs vajadzīga mazāka izmēra soma, bet ilgstošam atvaļinājumam ar visu ģimeni, noderēs daudz lielāks koferis uz riteņiem.

Ar vienu izmēra ceļojuma somu iztikt ir grūti, tāpēc daudz praktiskāk ir iegādāties vairākas.