Ceļojumu apdrošināšana

Ievietots sadaļā: Par visu | 0

Ceļojumu apdrošināšana ir viens no apdrošināšanas veidiem, kas attiecas uz ceļojumiem, kas tiek veikti uz ārvalstīm. Neatkarīgi no tā, vai ceļojuma mērķis ir atpūta vai darba darīšanas, ceļojumu apdrošināšana var lieti noderēt jebkuram, jo, kā zināms, neviens no mums nav pasargāts no dažādām nebūšanām, kas sagādā vēl lielākas klapatas, atrodoties ārvalstīs.

Ceļojumu apdrošināšana parasti apdrošina sekojošus riskus:

  • Medicīniskos izdevumus, ja ceļojuma laikā gadās saslimt vai ciest negadījumā. Tiek segti izdevumi, kas ir saistīti ar apdrošināšanas ņēmēja medicīnisko transportēšanu, evakuācija, hospitalizāciju, rehabilitāciju, repatriāciju, neatliekamu stomatoloģisko palīdzību, trešās personas vīzīti ārkārtas situācijā, radinieku evakuāciju, kuri pavada apdrošināšanas ņēmēju, sagaidīšanas organizēšanu pastāvīgajā dzīvesvietā, komunikāciju, informatīvo, juridisko palīdzību, kā arī medikamentu iegādi.
  • Nelaimes gadījumus – apdrošināšanas atlīdzība tiek izmaksāta arī tad, ja nelaimes gadījuma rezultātā iestājas apdrošināšanas ņēmēja invaliditāte vai nāve.
  • Bagāžu un personiskās mantas – apdrošināšanas atlīdzība tiek izmaksāta, ja, bagāžai atrodoties bagāžas nodaļā, glabātuvē, apsargājamā ģērbtuvē, droši aizslēgtu ēku telpās vai pie oficiāli norīkota kravas nesēja, tā tiek sabojāta, nozagta vai nozaudēta. Nereti tiek piedāvāta bagāžas apdrošināšana pret zādzību arī pārējā ceļojuma laikā. Tāpat ir iespējams apdrošināt arī skaidru naudu, ceļojuma čekus un dokumentus to sabojāšanas, zādzības vai nozaudēšanas gadījumā.
  • Privāto civiltiesisko atbildību – tiek segti arī netīši nodarītie zaudējumi apkārtējo personu mantai, veselībai vai dzīvībai.
  • Ceļojumu aizkavēšanos vai atcelšanu.

Apdrošināšanas kompānijas, kas Latvijā piedāvā ceļojumu apdrošināšanu, ir Balta, Baltijas Apdrošināšanas Nams, Baltikums, BALVA, BTA, ERGO Latvija, Gjensidige Baltic, IF Latvia un Seesam Latvia.

Ceļojumu apdrošināšanas polises cena ir atkarīga no vairākiem faktoriem, piemēram, apdrošināšanas ņēmēja izvēlētajiem apdrošināšanas riskiem, ceļojuma galamērķa, apdrošinājuma summas apmēra, kā arī apdrošināšanas termiņa.

Ja, esot ārvalstīs, gadās nonākt kādā problēmsituācijā, 24/7 režīmā jums var palīdzēt Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas konsulārais dienests. Tāpat LR Ārlietu ministrijas konsulārais departaments aicina Latvijas iedzīvotājiem, kas uzturas vai plāno uzturēties ārvalstīs, reģistrēties Konsulārajā reģistrā. Šī reģistrēšanās palīdz nodrošināt konsulārās palīdzības sniegšanu, ja gadās nonākt ekstremālās situācijās.