Ceļojums un Aizdevums?

Ievietots sadaļā: Par visu | 0

Ceļošana ir neatņemama cilvēku atpūtas sastāvdaļa, jo mēs taču gribam apskatīt pasauli, izzināt jaunas zemes un iepazīt jaunus cilvēkus. Mums patīk apskatīt dažādus dabas objektus, kā arī pašu cilvēku radītus objektus un, piemēram, kurš gan negribētu apskatīt Eifeļa torni vai Ņujorku? Ceļojumi ļauj mums paskatīties uz savu dzīvi mazliet savādākā rakursā un mums tādā veidā ir iespējams gan smelties labās emocijas gan arī, protams, jaunas idejas, ko pēc tam realizēt atgriežoties mājās. Cilvēki nereti iesaka tieši jauniešiem izmantot jaunību un paceļot pa pasauli, lai iegūtu pavisam jaunus ieskatus un saprastu, kā cilvēki dzīvo citur, bet jaunībā parasti ir viena problēma un tā ir nauda, jo praktiski nevienam zem 25 gadiem nav izveidoti pietiekoši iekrājumi, lai varētu nosegt ilgstošu ceļojumu pa pasauli.

Pirmkārt kredītu vajadzētu izmantot tikai ārkārtas situācijām un ceļojums noteikti nav ārkārtas situācija, tāpēc kredītu ņemt, lai varētu izklaidēties un bez konkrēta plāna to atmaksāt ir tīrais neprāts. Bet, ja tā padomājam, tad arī studiju kredīts savā ziņā ir neprāts, jo, maksāt desmitiem tūkstošus Eiro par zināšanām, no kurām lielu daļu jau tagad ir iespējams atrast internetā nav labāk, kā paņemt kredītu un apceļot pasauli. Varbūt pat pasaules apceļošana ir noderīgāka, jo tu jau ceļojot arī vari mācīties, ja vien tev ir internets un dators, un šādi tu iegūsti gan zināšanas gan arī pieredzi, ko sniedz pasaules apceļošana. Un pirms šī raksts es nemaz nebiju iedomājies, bet varbūt es pat labāk ieteiktu jaunietim paņemt kredītu un šo naudu iztērēt pasaules apceļošanai nevis augstskolai, bet, protams, šādu kredītu cilvēkam bez patstāvīgiem ienākumiem diezin vai izsniegs un tāpēc šī ir tikai doma nevis realitāte.

Kredīti parasti tiek ņemti lielu pirkumu veikšanai vai ārkārtas situācijām, tāpēc ceļošanai un atpūtas braucieniem naudu vajadzētu mēģināt atrast citādos veidos. Tas nozīmē, ka tev ir vai nu jāatrod darbs vai arī jāuzsāk kāds mazs bizness, ko var vardīt ar interneta palīdzību no jebkuras vietas pasaulē, jo tikai tā tu varēsi apvienot darbu un atpūtu. Protams, ir ļoti grūti jau šādā vecumā uzsākt veiksmīgu biznesu, tāpēc droši vien reālāks variants būtu katrā vietā, kur tu aizceļo padzīvot pāris mēnešus un pastrādāt dažādus gadījuma darbus, tādā veidā piepelnoties un nodrošinot sevi. Un tikai pēc tam, kad tu esi apskatījis pasauli un ieguvis vērtīgas pieredzes, tad tu vari sākt domāt par mājokļa iegādi un nopietnākas karjeras uzsākšanu, kā arī par ģimeni un bērniem.

Tāpēc nobeigumā teikšu, ka kredīts ceļojumam nav labs variants, bet ceļot jaunībā ir pat visai ieteicami!